Woah there, it looks like your browser is out of date.

To get the best experience, please update your browser.

Julia G.
I tried this on a whim and love how I have hair that looks like I spent the day at the beach. It makes winter time feel not as long and really adds great textures to my curls.
Review for Suave Kids Soft & Smooth Detangler Twirlin Swirlberry - 1 year, 6 months ago
Has a nice light strawberry smell and is great detangling hair for all ages. I use this on my hair as well as my daughters hair who always seem to have tangled hair.
I have been using this when we go to the Beach and I love the glitter that is left on the skin. I am slowly getting a nice tan while not burning in the sun since I have not been out in the sun that much this year. It is very affordable and I love the tropical smell that transports me to a tropical Island. It is great and effective protection while you play all day in the water and sun at the pool or beach. I never leave home without it. Always in my Pool and Beach Bag!!
Review for FIJI® Natural Artesian Water - 1 year, 7 months ago
A decent tasting water that is really inexpensive and I normally grab a bottle while I am shopping to stay hydrated. I love the tropical picture on the bottles and makes me wish I could go to Fiji one day. A great bottle of water when you are on the go.
Review for Dasani® Lime Sparkling Water Beverage - 1 year, 7 months ago
One of my fave and go to drinks not only for drinking but also as a mix in for a sparkling beverage. I think the 12 pack is a great value and most times I can find it on sale that is 4 12 packs for $10. to me that is a great deal. This is one product we keep stocked up on.
Review for Zatarain's Gumbo Mix With Rice, 7 oz (Pack of 12) - 1 year, 7 months ago
If you love spicy food that taste like it came from New Orleans then this is the perfect rice for you. I always toss a box in my cart when I am shopping at Wal-mart and you cannot beat the price. I keep this on hand to whip up when I am in a spicy food mood and toss in my favorite seafood and keilbasa, Yum!!
Review for DaVinci Wide Egg Noodles, 12 oz (Pack of 12) - 1 year, 7 months ago
I love making Garlic, Parmasegn Egg Noodles which I can add any frozen vegetable and protein to make a well balanced, tasty dish that my whole family will eat. These do not fall apart or stick together once cooked which is why they are part of my go to noodles for a wide range of dishes including homemade Chicken Noodle Soup!
Review for Market Pantry Fettuccini Pasta 16 oz - 1 year, 7 months ago
These are pretty tasty pasta and makes a good dish of Shrimp Fettuccini with Alfredo sauce. The bag is big enough for a meal for two and I have to use two bags for a meal for four. I love to cook and glad that I can always grab something from Targets Market Pantry section while I am there getting other products I need.
Review for Target Beauty Box - 1 year, 7 months ago
A fun box that is affordable but full of amazing goodies that are high end. I love getting the boxes and sure some of the products are sample size but some are full size. The price ranges from $5-$7 a box and you can order as you go at the begining of each month. I love the black boxes your products come in which you can re-use for other products, they stack up nicely. You also get a coupon for $3 off and can use them for other boxes or at Target. This is a great, affordable beauty box with a wide variety of products. So you can try before you buy, in case you do not like the product you got. You can also purchase the boxes and send them as a gift to your girlfriends or family members. Makes a great gift for that teenager in your home.
Review for Bulu Box - 1 year, 8 months ago
I was told about Bulu box by a friend, so I ordered the weight loss one, then also one called a FOMO box then switched up to the regular monthly box from the weight loss box. I like the regular box better because it comes with healthy snacks and is not all just weight loss products. I have found some new products I really love one being their Flavorall Drink sweeteners made with stevia and the other is their Montanta salt mixes. For a five dollar a month box, this one is worth the price because you get plenty of samples and few full size products this month I got two full size products that are worth $58.90 together and I can use them together or one at time. The other thing I love about Bulubox is every month you earn points to use and can get a full size product for free or almost free depending on the cost. You earn your points by taking a survey for your monthly box and review the items. Thanks !!
More Reviews

Join now to gain access to over 20 million product reviews, free full size samples, and the latest product news.

Get Started

Are you a Brand or Agency? Contact Us